Syrius Kutyaiskola Pécs – Városi Foglalkozás 2014.11.08.

Syrius Kutyaiskola Pécs – Városi Foglalkozás 2014.11.08.

A Syrius Kutyaiskola Pécs kutyaképzési elvei között – ugyanúgy, mint más komoly kutyaképző helynél – előkelő helyet foglal a valós helyzetekben történő gyakorlás, megfeleltetés.

Számunkra ugyan teljesen megszokott a város zaja, hogy egy nagy teherautó éppen az orrunk előtt túráztatja a motorját, hogy a zebrán a járókelők lóbálják az esernyőjüket, de nem ennyire természetes ez azoknak a jószágoknak, akik – jó esetben – a térdünkig érnek.

A városi forgalomban történő fegyelmezett közlekedés rendkívül fontos a családban élő kutyák számára; nem húzhatnak bennünket keresztül a zebrán, nem acsarkodhatnak a hangos és büdös kipufogóval, a szűk járdán szembe jövő kutyával nem állhatnak le cseverészni – tűrniük és viselkedniük kell megtanulniuk.

A kezdő csoport tagjai már nagy izgalommal várták a városi foglalkozást. Bíztak abban, hogy az iskolán tanultakat életszerű helyzetben is tudják alkalmazni.

A foglalkozás nagyon jól sikerült, a feladatokat a gazdik, és a kutyák nagyon ügyesen megoldották.

A Syrius Kutyaiskola Pécs kezdő csoportjának a városi forgalomban készült fotói a Syrius képtárban megtekinthetőek. 🙂

SHARE IT:

Comments are closed.