Syrius Kutyaiskola Pécs – Engedelmes vizsga 2014.11.15.

Syrius Kutyaiskola Pécs – Engedelmes vizsga 2014.11.15.

Ugye, azt nagyjából mindenki sejti, hogy mennyire sok munka van abban, amikor a gazdája odahívja a kutyát maga mellé, leülteti, és a kutya addig nem mozdul, amíg a gazdája erre nem utasítja.

A kutya nem ugat bele a beszélgetésbe, nem töfködi türelmetlenül az orrával sem a gazda, sem a beszélgetők lábát, hogy „Menjünk már, ez nagyon uncsi”, nem veti magát pórázostúl, gazdástúl a mellettük elballagó macska után; vár, figyel a gazdára, hogy mikor és milyen vezényszót hall, és azt végrehajtja.

Az iskola tanulói közül már sokan várták az engedelmes vizsgát. A vizsgát több hónapos felkészülés előzte meg, melyen a gazdák szorgalmasan gyakoroltak a kutyákkal. A bírói teendőket Kőfalvi Tamás bíró úr látta el, aki Szekszárdról érkezett.

A vizsgán négy kutya alapfokú engedelmes, míg egy kutya felsőfokú engedelmes vizsgát tett.

A Syrius Kutyaiskola gratulál a sikeres vizsgához!

SHARE IT:

Comments are closed.