Syrius Agility Pécs – edzésben a Puppy Agility

Puppy Agility?

– Mi van? – kapja fel a fejét sok ember.

– Hát agility, ebkölyköknek!

Ebbe a csoportba olyan kölyök kutyák és gazdáik járnak, akik már a kiskutya megvásárlása után vagy már a vásárlás előtt, elgondolkodtak rajta, hogy szeretnének sportolni kedvencükkel.

Mi kell ehhez? Nem elég egy kutya és egy gazda, ez annál több!

Elhivatottság, rengeteg szorgalom, lelkesedés és az eredmény nem marad el!

A kutyákat és a gazdikat speciális képzés várja ebben a csoportban, amelyen már ténylegesen egészen kicsi, akár 8 hetes koruktól, részt vehetnek, ahol felkészíti a párost az agility sportra.

DE!! Azt fontos elmondani, hogy ezek a kölyök kutyák kb. 10 hónapos koruk előtt akadályokat nem igen „látnak”! Egyrészt, mert még a testük növésben van, az ízületeik, izomzatuk, csontozatuk nem fejlett, ezt pedig figyelembe kell venni, mert az egészségük az első! Viszont megkapják azokat az alapokat, amik ehhez a sporthoz elengedhetetlenek, hogy a későbbiekben, mikor már jöhetnek az akadályok, játszi könnyedséggel tudjanak lefutni egy 22 akadályos pályát.

SHARE IT:

Comments are closed.