Megújítottuk a Syrius Kutyaiskola honlapját

syrius-kutya-honlapKettő év akár tekintélyes időnek is mondható egy kutya életében, de a rohanó informatikai világban már mindenképpen azt mondhatjuk, hogy öregedő kornak számít.

A számítástechnikában nagyjából 3 évenként illik cserélni a kiszolgáló részleget, a “vasat”, a szoftvereket pedig illik napra készen tartani, amíg adnak ki hozzá frissítést.

Kettő év múlt el azóta, hogy az Egyesületünk sort keríthetett egy tisztességesnek mondható honlap kialakítására, és most eljött megint az idő a megújhodásra; szerény lehetőségeinkhez mérten igyekeztünk minden mai, számunkra is elérhető, megérthető, kezelhető újdonságot beépíteni a megépített új honlapunkba, úgy, hogy a lehető legtöbbet tartsuk meg az előző honlapunkból is – legalábbis azokat a dolgokat, amelyeket jónak ítéltünk, vagy amit látogatóink kedveltek.

Dióhéjban arról, hogy mit is műveltünk, és még mit szándékozunk tenni:

[list line=”no” style=”style4″]
  • Továbbra is a WordPress tartalomkezelő rendszert neveztük ki a fő hajtómotornak, a 3.8.1-es, legfrissebb verziót állítottuk hadrendbe
  • Lecseréltük az elavult bővítményeket, illetve kiszűrtük azokat, amelyek a legújabb verziókkal időnként konfliktusba kerültek
  • Az új motornak új karosszériát is adtunk: olyan megjelenítést biztosítunk a honlapnak, hogy akár okostelefonon, tablet-en, táblagépen vagy asztali számítógép monitorán is meg lehet tekinteni anélkül, hogy a megjelenítést kapcsolgatni kellene
  • Még nem látszik, mert nem kapcsoltuk még be, de egy olyan bővítményt is csatasorba küldünk, amely automatikusan át tud venni tartalmakat más honlapokról (pl. az indul a mandula kedvelt tartalmát), amennyiben a másik honlap tulajdonosa ehhez hozzájárul
  • Tartalmak közül a 2014. január elsejét követő tartalmakat vettük csak át, és későbbre tervezzünk még beágyazni néhány régebbi keletű, de ma is hasznos tartalmat
  • Elérhető a korábbi honlap is – természetesen, korlátozott  funkciókkal, hiszen nem sok értelme lenne pl. egy régebbi tanfolyamhoz a jelentkezés lehetőségét meghagyni
  • Van több dolog, amelyet még nem kapcsoltunk be, vagy nem aktiváltunk még; pl. nincs még bekapcsolva a képtár funkció, mert megfelelő bővítményt kell még beépítenünk, és jó néhány képet kell még számára konvertálnunk (mintegy 800 db kép van a régi honlapon, azokból is szeretnénk beilleszteni párat az új felületre), de a saját videóink beillesztése is hátralévő feladat
[/list]

Most úgy döntöttünk, hogy a honlap van már olyan állapotban, hogy a látogatóink megkaphassák a legfontosabb információkat, és az új vagy megújult funkciókat szépen kapcsolgatjuk be, ahogyan azt időnk, pénzünk, energiánk megengedi.

Minden észrevételt azonban örömmel fogadunk: kérjük, véleményüket vagy ehhez a bejegyzéshez írják le, vagy használják a honlap Kapcsolat űrlapját.

 

SHARE IT:

Comments are closed.